.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

Nathalie Stark

Nathalie Stark
Admin
ŠON Bin, jedan od glavnih glumaca HBO serije u prvoj, a i u drugoj sezoni koja se uveliko snima, rekao nam je (pred početak emitovanja) da bi ljudi trebalo da gledaju „Igru prestola“ jer je „neobična, divna, nekonvencionalna i donosi novi dah u svet TV serija“. To je bilo na početku godine, kada još niko nije znao koliki će uspeh doživeti oživljeni likovi iz književnog bestselera „Pesma vatre i leda“, fantastičnog pisca Džordža R. R. Martina.

Glumci su ushićeno na promociji u Los Anđelesu objašnjavali svoje likove, pričali o atmosferi na setu, o odnosu sa Martinom (koji je jedan od producenata), ali najslađe je bilo čuti priču izvršnih producenata Dejvida Beniofa i D. B. Vajsa, koji su Martina morali da „ubede“ da će ekranizacija njegovog dela biti uspešna. I u razgovoru sa Džordžom R. R. Martinom shvatili smo da je zadovoljan. Objasnio je kako ni on nije znao kako bi postavio priču:
- Beniof i Vajs su znali da mi kažu da će redukovati neke likove, a ja sam im kao dete ponavljao: - Ne možete njih da sklonite. Oni nisu važni u prvoj knjizi, ali u četvrtoj postaju glavni likovi.

- Bilo je smešno, ali smo uspeli da se „organizujemo“ i veoma sam bio zadovoljan svakim predlogom koji su mi „pod nos“ stavljali Beniof i Vajs - rekao nam je Džordž.

Beniof i Vajs su u duetu (a kako bi drugačije) ušli u sobu holivudskog hotela i prvo o čemu su, ekskluzivno za „Novosti“, počeli da govore bili su izazovi koji su ih uvukli u „Igru prestola“.

DEJVID BENIOF: Pet godina već radimo na priči, zapravo, tačno četiri godine i deset meseci, i bilo je situacija kada smo se obojica pitali zašto nam je sve ovo trebalo. Ono što smo odmah znali kada smo pročitali knjigu bilo je da će u seriji biti Šon Bin, Piter Dinklidž, Emilija Klark... Oni su bili naš prvi izbor. I Džordž je bio zadovoljan, a to nam je bilo veoma značajno.

D. B. VAJS: Džordž je postao koproducent, što je sjajno, ali kada smo se prvi put sreli s njim, morali smo jakim argumentima da ga ubedimo da će serija biti dobra. Birao je s nama i glumce, mnogo video-zapisa smo mu slali sa kastinga, ali ukusi su nam se , bogu hvala, podudarili.

* Da li vam je bilo teško ubediti Džordža R. R. Martina da snimate po njegovom delu?

BENIOF: Možda, to sad njega morate da pitate. Bez šale, imali smo nekoliko razgovora pre nego što smo se sreli na ručku...

* Džordž nam je rekao da se taj ručak pretvorio u večeru.

BENIOF: Da, bilo je veoma prijatno. Ali prva reč koju nam je uputio bila je: „I?“, sledili smo se i nismo baš bili sigurni da li uopšte da sednemo pored njega...

VAJS: ... Da, tako je bilo, ali ipak smo seli i „nabacili“ stav da ne prihvatamo „ne“ kao odgovor. Jedino što je zanimalo Džordža je da na osnovu „skica“ stekne poverenje u našu viziju njegove knjige. Dali smo mu pilot-scenario i shvatio je koliko je blizak onome o čemu on piše.

* Kako ste zapravo poželeli da snimate ovu seriju?

VAJS: Mislim da je za obojicu ovo bilo neverovatno iskustvo. Izgubiti se u drugom svetu, pa to je sjajno. Kao dečak sam bio veliki obožavalac fantastike. To je priča koja te potpuno obuzme i odnese na neku drugu stranu, u nešto nestvarno. Kao klinac sam sedeo u Njujorku, čitao, i odjednom bi se našao u Narniji, na primer, a da nisam mrdnuo iz sobe. Bio sam daleko od svega što sam znao, od ulica, porodice, svega. Prošlo je mnogo godina od tog iskustva. Sa „Pesmom vatre i leda“, koja je postala „Igra prestola“, sve sam to ponovo doživeo.

BENIOF: Da, iskustvo sa fantastikom je fantastično (smeh). Gotovo je bilo nostalgično kada sam uzeo Martinovu knjigu u ruke. Tada sam rekao: „Proglasite me ludim, ali snimaćemo seriju po ovome.“ Ona je nešto najlepše što sam poslednjih godina pročitao.

* Zašto bi vas proglašavali ludim?

BENIOF: Znate, postoji uvreženo mišljenje, sada se to hvala bogu malo menja, da su knjige fantastike pisane za klince koji imaju 11-12 godina. E, pa nisam se nikada slagao sa tim. Dao sam sebi slobodu da radim seriju po takvoj knjizi, nisam želeo to da guram po strani.

VAJS: Isto sam osetio i ja. Pomislio sam zašto ne bismo ljudima predstavili priču koja će ih odvući od svakodnevnih stvari. Ako je knjiga i sve što se tako jezgrovito događa u njoj, na mene ostavila takav utisak, pa ostaviće na još nekoga, siguran sam.

* Jeste li gubili živce tokom snimanja?

VAJS: Pa i nismo. Džordž nam je mnogo pomagao. Bio je tu i davao zaista divne i praktične savete, a i mi smo negde znali da je u tom svetu, u koji smo ušli, ako dođe do komplikacija, dovoljno samo da pucnemo prstima i magija je ponovo tu.

BENIOF: Znali smo da imamo fantastičan tekst i odlične glumce. Imamo HBO, odlične kostimografe... I prosto smo znali da na kraju sve mora da bude dobro.

* I, da li ste zadovoljni sada kad je sve gotovo?

BENIOF: Da, pričam u svoje ime (smeh). Pokušali smo da otkrijemo u čemu tačno leži moć Džordžove knjige i da pratimo tu liniju. Sve okolo je takođe važno, ali ako nam to izmakne ništa nemamo.

VAJS: Možete da verujete da postoje hobiti i slična stvorenja, ali u životu ih nećete sresti. Džordžovi likovi postoje svuda oko nas. To nije naš svet, drugačiji je, ali ga doživljavamo kao da je pravi. Nadam se da će i publici biti pravi. I dobar.



MARTINOVI FANOVI

ROMANI Džordža R. R. Martina su širom sveta stekli obožavaoce, milione njih. Pitali smo producente da li ih to brine?

BENIOF: Apsolutno smo svesni da ne možemo usrećiti svakoga. Postoji ta neverovatna sprega između fanova, pisca i sada producenata. I mi želimo da obožavaoci budu zadovoljni, ali se nadamo i da ćemo stvoriti novi fan-klub onih koji će voleti seriju.

VAJS: Tako je, nismo uzalud utrošili pet godina smišljajući kako ćemo oživeti „Pesmu vatre i leda“. Makar se nadam da je tako (smeh). Svesni smo, naravno, da neće 100 odsto ljudi reći da je ovo što smo uradili sjajno. Ali, nismo čitavoj priči prišli sa strahom. Nikako.


Izvor: novosti.rs

https://gameofthronesbalkan.serbianforum.info

djadja95

djadja95
Ej 5 godina se baviti knjigama, scenarijom i ostalim ''glupostima'' ?! :O
Auu.. Koliko su ti ljudi uložili sebe u sve ovo, nije ni čudo što je ovako dobro ispalo. Bar za mene. Klanjanje

https://www.youtube.com/user/25djadja

Bianka Clegane

Bianka Clegane
djadja95 ::Ej 5 godina se baviti knjigama, scenarijom i ostalim ''glupostima'' ?! :O
Auu.. Koliko su ti ljudi uložili sebe u sve ovo, nije ni čudo što je ovako dobro ispalo. Bar za mene. Klanjanje

Slažem se, ceo taj trud se vidi u seriji, u svemu.

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu