.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 2 od 2]

26"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Sub Nov 12, 2011 8:30 am

Noldor

Noldor
Na njenom mestu bih zaklao Petira..

https://www.youtube.com/user/SnafuWarrior

27"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Sub Nov 12, 2011 8:48 am

FreeNightFalls

FreeNightFalls
^ sto? on je za sada jedini koji je donekle stiti o.O

28"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Sub Nov 12, 2011 10:36 pm

Noldor

Noldor
On gleda samo korist, a ljudi su alatka uz pomoć kojih dobije to što želi :)

https://www.youtube.com/user/SnafuWarrior

29"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Ned Nov 13, 2011 1:32 am

Lord M.

Lord M.
pa da,Pedoprstic vidi u njoj mladu Kejtlin koju bi rado... lol
A takodje ce je iskoristiti kao sredstvo za pridobijanje Winterfella.

30"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Ned Nov 13, 2011 4:09 am

FreeNightFalls

FreeNightFalls
Noldor ::On gleda samo korist, a ljudi su alatka uz pomoć kojih dobije to što želi :)
Pa da, ali ja bih na njenom mestu pokusala da izvucem korist iz njega pre nego sto on izvuce iz mene, jer bez njega bi ona realno bila mrtva. Mada jos uvek nemam pojma sta on stvarno zeli od nje, cini se vise stvari, ili mozda je na neki nacin stvarno i voli, podseca ga na Kejtlin? we'll see : )



Poslednji izmenio FreeNightFalls dana Ned Nov 13, 2011 1:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : wrong quote)

31"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Ned Nov 13, 2011 5:07 am

Lord M.

Lord M.
@FNFalls jesi li pročitala sve knjige?

32"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Ned Nov 13, 2011 1:19 pm

FreeNightFalls

FreeNightFalls
^ nisam poslednju, Ples sa zmajevima...

33"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Uto Nov 22, 2011 12:35 am

Bianka Clegane

Bianka Clegane
FreeNightFalls ::^ sto? on je za sada jedini koji je donekle stiti o.O

Slažem se... Mislim da Petir koristi Sansu da bi vladao preko nje, čini mi se da je njemu krajnji cilj Gvozdeni Presto, da bi pokazao svima kako i koliko su ga podcenili. Ona je ipak naslednica Severa, hoće da je veže za Dol, i ko zna šta još planira...

34"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Uto Nov 22, 2011 1:32 pm

Lord M.

Lord M.
ja mislim da ce Maloprstic da leti kroz Mjeseceva Vrata, a vjerovato je Sansa da ga gurne. Ako se Dany dovuce do Westerosa i izdesavaju se jos neke stvari koje bi kontinent bacile u jos veci haos (da ne spojlam sad ) onda ce ridja glupacica ukapirati da moze steci bolji polozaj bez njenog "zastitnika"

35"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Uto Nov 22, 2011 10:31 pm

Bianka Clegane

Bianka Clegane
Meni se jako dopalo što Ned i Ketlin nisu hteli da svoju decu uvlače u igru prestola. Oboje pripadaju velikim kućama, ali Ned još pre nego što je postao kraljeva desnica, godinama nije bio u Kraljevoj luci. Uopšte ga igra nije zanimala, nije želeo da bude kralj, a ni blizu prestola, jer su mu spletke oko prestola bile strane. Čuvao je sebe i svoju porodicu od blizine prestola, jer je imao prilike da vidi šta se dešava onome ko dođe prestolu previše blizu. Mislim da je Ned mislio da će stvari sad ići svojim tokom, Roberta će naslediti Džofri, Džofrija njegova deca itd. Nadao se dugom periodu mira. On i cela njegova porodica su, na neki način, silom uvučeni u igru. Kada su se našla u centru igre bez roditelja, deca-Stark su se ponašala onako kako su ih naučili roditelji, a ne da bi igrali igru. Svako od dece se prisećao onoga što su ih Ned i Ketlin naučili, i oni igraju da prežive i budu onakvi ljudi kakvima su ih roditelji učili da budu, a ne da bi vladali. Tako je isto i sa Sansom. Mislim da je njena priča jako tužna, jer ona nije u poziciji da bude aktivan učesnik u onome što joj se dešava, nego jednostavno trpi ono što joj drugi namenjuju, i to ne zato što im je stalo do nje, nego iz svojih sebičnih interesa. Mislim da nije "glupačica", nego ona jednostavno nikome nije želela ništa loše, pa je mislila da i drugi ne žele njoj ništa loše.

36"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Sre Nov 23, 2011 10:58 am

Lord M.

Lord M.
pa pazi, vaspitanje te djece nema veze sa njihovom psihom. Ljudi se prilagodjavaju datoj situaciji kako bolje umiju tako da ce Sansa sigurno sazrijeti i ukapirati sta je najbolje za nju. Btw zivot na sjeveru je mozda najvise uticao na muski dio Starkica ali nema veze sa Sansom. Ona je oduvijek zeljela da bude princeza, a nadam se (iako ne volim njen lik) da ce to ostvariti.

37"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Čet Nov 24, 2011 7:58 am

DžejmiLanister

DžejmiLanister
Slažem se sa Lordom. Rob se snašao u Igri, digao Sever na oružje, i skoro ga povratio, Arja se snašla u nižim slojevima društva, Džon držao Zid, pa čak je i Bren nešto radio.

Sansa je nesnalažljiva, glupa i zasplepljena Jugom, da nije pošla Ned bi verovatno bio živ (možda na Zidu, ali živ), a ne headless. Međutim...

Popravlja se u četvrtom delu, Pedoku.. ovaj prstić, je uči Igri i sve to. Ali mislim da će Petir ubrzo leteti kod Stranca, Erinovi vazali hoće da okupiraju Gnezdo, a ako se Sansa izlane o Lizinoj smrti. FLY !

38"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Sub Nov 26, 2011 3:51 am

Bianka Clegane

Bianka Clegane
Lord M. ::pa pazi, vaspitanje te djece nema veze sa njihovom psihom. Ljudi se prilagodjavaju datoj situaciji kako bolje umiju tako da ce Sansa sigurno sazrijeti i ukapirati sta je najbolje za nju. Btw zivot na sjeveru je mozda najvise uticao na muski dio Starkica ali nema veze sa Sansom. Ona je oduvijek zeljela da bude princeza, a nadam se (iako ne volim njen lik) da ce to ostvariti.

Što se mene tiče, vaspitanje ima veze sa njihovom psihom. Sva deca-Stark su različita, dospela su u potpuno različite situacije, ali su se vodila onim što jesu i čime su ih roditelji naučili. Svi se sećaju u stilu "Otac mi je rekao da...", "Majka mi je tada rekla..." Svako od njih je preuzeo ponešto od roditelja, ono što odgovara njihovom karakteru i situaciji u kojoj se nalaze.

Mislim da nije najvažnije da tzv. glavni likovi igraju ili nauče da igraju igru prestola. Neki to žele, neki ne, neki su uvučeni u igru. Sve se vrti oko igre, ali meni su važniji ljudi. Uradila bih isto što i Ned, izašla bih iz igre. Nema svako stomak za to.

39"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Čet Dec 01, 2011 10:49 pm

♦Black♦Betty♦

♦Black♦Betty♦
joj kako sam ja histerisala kad am bila pred kraj prve, a nisam nigdje mogla naći drugu...
pa živa sam se jela... i onda mi 'ladno dođe najbolja prijateljica i kaže: "e, mslm da ja imam tu knjigu..." i ja: AAAAAAaaaaaaaaaaaaa što mi nisi rekla....DONESI JE SUTRA! aaaaaaaaa....
i onda još malo histerisanja od mene.... xD
a kad sam je tamad dobila u ruke i da je počnem čitati, fino prof. istorije počne da smara: "a i ti to čitaš... to je odličan serijal... ba bla bla" a ja razmišljam "dobro, znam, pusti me da čitam " xDDD

i pročiala sam je za jako kratko, ako uzmeš u obzir da je to bilo ono najgore vrijeme u školi, sa najiše testova i ispitivanja...
ali sad nmgu da nađem treću, a nmgu ni više čitati na računaru.... .____.

http://www.artworldforum.net

40"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Pet Dec 02, 2011 5:04 am

Nathalie Stark

Nathalie Stark
Admin
Ja sam uzela iz biblioteke 3. deo 2. knjigu. Prvu je neko uzeo i nikako da je vrati -.-

https://gameofthronesbalkan.serbianforum.info

41"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Sub Dec 03, 2011 4:29 am

FreeNightFalls

FreeNightFalls
Ja sam kupila Sudar kraljeva na engleskom i doslo je oko 8 evra :D

42"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Ned Dec 04, 2011 4:58 am

♦Black♦Betty♦

♦Black♦Betty♦
a gdje si to kupila?

hm, kod nas je igra prestola tek skoro došla (mslm za kupiti)..
i bila je 25 KM, a to je oko 12,5 eura....

http://www.artworldforum.net

43"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Ned Dec 04, 2011 6:39 am

Nathalie Stark

Nathalie Stark
Admin
Kod nas je 1090 dinara :D To je negde oko 11 evra :D Ne znam tačno xD

https://gameofthronesbalkan.serbianforum.info

44"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Pon Dec 05, 2011 2:44 am

♦Black♦Betty♦

♦Black♦Betty♦
a bilo je ranije manje, ako se dobro sjećam... xD

http://www.artworldforum.net

45"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Pon Dec 05, 2011 5:32 am

Nathalie Stark

Nathalie Stark
Admin
Verovatno je zbog serioje popularnost knjiga porasla, pa su i cene porasle :D

https://gameofthronesbalkan.serbianforum.info

46"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Pon Dec 12, 2011 11:47 am

FreeNightFalls

FreeNightFalls
Imate u the English Book knjizarama : ) originali, lepo izgleda i iznenadila sam se da je jeftinije : ) na sajmu je bio popust 10%, inace je 912 din, a kod njih 9 funti ^^

47"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Uto Dec 13, 2011 1:58 am

Bianka Clegane

Bianka Clegane
"Sudar kraljeva" košta 926,50, umesto 1090,00 na sajtu knjižare "Delfi"

http://delfi.rs/st1pre/pretraga.html

48"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Pet Dec 16, 2011 5:29 am

Bianka Clegane

Bianka Clegane
Večeras je Noć knjige u Laguninim knjižarama i na sajtu Delfi, od 18-24h. Popust za Lagunine knjige: 1 knjga-25%, 2 knjige-30%, 3 knjige-35%, 4 i više knjiga-40%. Popust na knjige ostalih izdavača - 20%

http://www.delfi.rs/ves1085/delfi_vesti_peta_noc_knjige_popusti_do_40.html

49"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Ned Dec 18, 2011 12:30 pm

DžejmiLanister

DžejmiLanister
Na sajmu sam video svih pet knjiga u Delfiju, u kutiji upakovane. Nisam siguran za cencu, ali po povezu i tome bih rekao da je jedna knjiga najmanje 20 E.

A realno, knjige na engleskom jeziku, pogotovo manje poznati žanrovi su uvek jefitnije. Ja sam Gathering Storm iz WoT serijala kupio za smešnih 650 dinara, dok bih morao dati 1000 na srpsko izdanje sa onim kič koricama.

50"Sudar kraljeva" (II) - Page 2 Empty Re: "Sudar kraljeva" (II) Sre Dec 21, 2011 5:15 am

Bianka Clegane

Bianka Clegane
DžejmiLanister :: Na sajmu sam video svih pet knjiga u Delfiju, u kutiji upakovane. Nisam siguran za cencu, ali po povezu i tome bih rekao da je jedna knjiga najmanje 20 E.

A realno, knjige na engleskom jeziku, pogotovo manje poznati žanrovi su uvek jefitnije. Ja sam Gathering Storm iz WoT serijala kupio za smešnih 650 dinara, dok bih morao dati 1000 na srpsko izdanje sa onim kič koricama.

Uopšte ne razumem u čemu je štos sa tim koricama, zašto je većina tako kič? :hmm: To me uvek odbija od neke knjige. Što se mene tiče, korice su bitne, one treba da govore nešto o knjizi, a ako su korice kičaste, onda mislim da je i knjiga takva, pa ih zaobilazim. Tako sam se prešla nekoliko puta :)

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 2]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu